7’sinde ne’ysen 70’inde o değilsin!

Facebook’un ilk çıktığı dönemde, amacına uygun olarak, ortaokul arkadaşlarımdan birkaç tanesini bulup görüşmüştüm ve hayal kırıklığına uğramıştım: zamanında tanıdığım kişiler değillerdi artık.

Muhtemelen onlar da benim için öyle düşünüyorlardı çünkü futbolcu olmadığımı, hatta en son şampiyonun hangi takım olduğunu bilmediğimi gördüklerinde çok şaşırmışlardı. Futbolla ilgilenmeyişim, futboldan bahsetmeyişim onları çok şaşırtmıştı.

Yaş aldıkça, kemikleşmiş “bazı” şeyler haricinde, ciddi değişimler olabiliyor: hayaller, gerçekler, hevesler, öncelikler, dünyanın değişimi, ekonomik ve teknolojik gelişmeler, ülkenin dinamikleri, bordrolarımız, ünvanlarımız, dolar/tl paritesi, çeyrek altın fiyatı, benzine zam gelmesi, arkadaşlıklarımız, bizim haricimizde gelişip hayatımızı derinden etkileyen olaylar, vs.. şeklinde uzayıp giden liste.

İskoçya’da 1950’lerden bu yana devam eden 63 yıllık bir araştırmanın sonucu tam da bunu destekleyen cinsten:

Kaynak için: You’re a completely different person at 14 and 77, the longest-running personality study ever has found – https://qz.com/914002/youre-a-completely-different-person-at-14-and-77-the-longest-running-personality-study-ever-has-found/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s